Sıkça Sorulan Sorular


Kameranın Hayatımıza Kattığı Artılar Nelerdir?
 
1)Kentte suçların yoğun işlendiği bölgelerde, işyerinin içini ve dışını izleyen kameralar potansiyel suçluyu önemli ölçüde caydırıyor. Kamera sistemini görüp soygundan vazgeçiyorlar.
 
2)Kamera insandan daha güvenilir. Dikkati dağılmıyor, hiçbir ayrıntıyı atlamadan 24 saat kayıt yapıyor.
 
3)Kamera en korkusuz tanık.Üstelik en doğru ve kesin teşhisi yapıyor.
 
Günümüz şartlarında sitelerin en temel ihtiyaçlarından biriside güvenlik ihtiyacıdır.Son zamanlara kadar bir sitenin güvenliğini güvenlik elemanı gerçekleştirmekteydi. Bir güvenlik elemanının istihdamında sürekli maaş, yemek, kalacak yer, sigorta vs. masrafları ekonomik anlamda külfiyeti arttırmaktaydı. Bu sebepten ötürü klasik güvenlik tedbirlerine ek olarak kamera sistemleri tercih edilmeye başlandı.
 
Güvenlik kamerası alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
 
DVR kayıt cihazlarının kaç frame olduğu, kayıt yaparken hangi formatları desteklediği önemlidir.Yedekleme ara yüz kullanıcı dostu olmasına dikkat edilmelidir.İzleme yapılırken aynı anda kaç kişiye izleme olanağı sağladığı önemli. Kurdurmayı düşündüğümüz sistem birden fazla yerde kullanılacaksa entegre çalışabilme yeteneği olmasına, cihazın grafik ekranlı menüsü kolay kayıttan oynatma, yedekleme ve sistem bilgisini gösterir yapıda olmalıdır. Cihaz da her bir kayıt için ayrı ayrı kayıt hızı, kayıt kalitesi ve hareket alma ayarları yapılabilmelidir.

 
Güvenlik Sistemleri hakkında bilgilendirme nelerdir?
 
Güvenlik sistemi ile ilgile yeterli bilgilendirmeyi alamayan bir müşteri, analog bir kamera sisteminde cep telefonundan çektiği kalitede resim bekliyorsa hayal kırıklığına uğrayabilirler. Uygulayıcı firma yeterince bilgilendirmeden güvenlik sistemini kurduğunda tüketici ile arasında sorun yaşanması kaçınılmaz olacaktır.Kısaca müşterilerinin ihtiyacının tam olarak anlayan ve projesini bu bilgilendirmeleri sunarak doğru şekilde yapan güvenlik firması ideal olandır.
 
Güvenlik Sistemleri ile ilgili her türlü sorularınız için: Sakarya Güvenlik Sistemleri.
 
Kablolu Alarm ve Kablosuz Alarm Sistemleri arasındaki farklar nelerdir?
 
Birçok hırsız alarm sistemi satın almak isteyen kişilerin aklındaki en büyük sorulardan biride kablolu alarm sistemi veya kablosuz alarm sistemi almak arasında kalmaktadır.Buradaki en önemli fark sistemlerin fiyat farkıdır.Fiyat açısından değil de performans açısından bakılırsa aslında hem kablolu sistem, Hem de kablosuz sistemi birbirinden ayırmak mümkün olmayacaktır.
 
Kablosuz alarm sistemi kablo çekmenin mümkün olamayacağı yada estetik açısından ciddi sıkıntıların olduğu mekanlarda kullanılması en uygundur.
 
 
Pro WEB